امام جمعه موقت تبریز درگذشت

امام جمعه موقت تبریز پس از یک بیماری طولانی دقایقی پیش درگذشت.

به گزارش تبریز آنلاین، حجت الاسلام علی حاجی‌زاده، امام جمعه موقت تبریز پس از یک دوره طولانی بیماری دقایقی پیش در بیمارستان شمس تبریز در گذشت.

حجت الاسلام علی حاجی‌زاده که سال‌ها به عنوان امام جمعه موقت تبریز فعالیت داشته و  از سال ها پیش به دلیل بیماری ریوی زیر نظر پزشکان تبریزی در خانه و بیمارستان  بستری بود.

حاجی زاده سالیان متمادی ضمن تدریس در حوزه علمیه تبریز، به عنوان امامت جمعه موقت تبریز نیز فعالیت داشت.وی از استادان اخلاق حوزه علمیه تبریز بوده و شاگردان بسیاری از جلسات اخلاقی و فقهی آن عالم وارسته تلمذ کرده بودند.

 

متن پیام نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَهٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْ ءٌ إِلَى یَوْمِ الْقِیَامَه

ارتحال عالم ربّانی و سالک الی الله مرحوم حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ علی حاجی‌زاده امام جمعه موقت تبریز، از استادان برجسته دین و اخلاق موجب تأسف و تأثر فراوان گردید.

آن شخصیت پاک نهاد علمی با تلاشهای مجاهدانه سال‌های متمادی در امر تعلیم و تبیین معارف اهل بیت (علیهم السلام) و شاگردان بسیاری تربیت و در سنگر امامت جمعه تبریز با پشتیبانی از آرمان های انقلاب، نظام اسلامی و ولایت فقیه جامعه دینی ما  را در مسیر ترویج معارف اسلامی بخصوص تبیین ارزش‌های والای فرهنگ علوی و مهدوی هدایت و راهنمایی کرد.

حاج شیخ علی حاجی‌زاده؛ ملجاء و پناهگاه دلدادگان به نظام و انقلاب بویژه در خطه عالم پرور که فقدانشان ضایعه‌ای تلخ و خسرانی جبران ناپذیر برای جامعه دینی و ایمانی است.
اینجانب درگذشت مرحوم حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ علی حاجی‌زاده را به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای عزیز(مدظله العالی)، حوزه های علمیه،مراجع عظام تقلید، طلاب و روحانیون سراسر کشور، مردم آذربایجان خصوصاً اهالی شهر شهدای محراب، تبریز قهرمان، بالاخص به فرزندان و بازماندگان گرامی و ارادتمندان ایشان تسلیت عرض نموده و برای روح بلند آن فقید سعید رحمت واسعه الهی و حشر با اولیاءالله و ائمه معصومین و برای بازماندگان صبر و اجر جزیل از درگاه خداوند متعال مسئلت می نمایم.

سید محمدعلی آل هاشم

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز