انهدام باند ۱۱ نفره حفاران غیر مجاز آثار باستانی در هوراند

به همت پاسداران گمنام امام زمان (عج) در اطلاعات سپاه شهرستان هوراند، اعضای یک باند ۱۱ نفره حفاران غیر مجاز آثار باستانی در جاده خاکی روستای پیشتاب دستگیر شدند.

به گزارش تبریز آنلاین، اعضای این باند عصر دیروز با ۲ دستگاه خودروی سمند و یک دستگاه خودروی جَک وارد روستای پیشتاب شهرستان هوراند شدند و ۶ نفر از آن‌ها با تجهیزات و دستگاه حفاری، به منطقه باستانی روستا رفتند.

سه نفر از این افراد که تحت رصد پاسداران بودند، در محل خرمنگاه منتظر ماندند و کار هدایت دیگر عوامل را برعهده داشتند و پس از دقایقی ۲ نفر دیگر وارد روستا شدند و به محل حفاری رفتند.

با گذشت حدود ۲ ساعت، نفرات اعزامی برگشتند و به فاصله ۱۰ دقیقه با خودروها از روستا خارج شدند که با هوشیاری پاسداران اطلاعات سپاه هوراند، همه اعضای باند در انتهای جاده خاکی دستگیر شدند و دستگاه طلایاب، تبلت و سایر اقلام از این افراد کشف و ضبط شد.

به گفته شاهدان، این افراد هنگام بازداشت به منظور گریختن از چنگ حافظان امنیت، اظهار می‌کردند که با هماهنگی مسئولان ذیربط به محل آمده اند، اما با هوشیاری پاسداران گمنام امام زمان (عج) و همکاری مردم محلی، اعضای باند دستگیر شدند.

قلعه پیشتاب و بعضی از تپه‌های این روستا همواره توسط حفاران غیرمجاز حفاری شده است و بخش‌هایی از این دارایی ملی از بین رفته است.