ایران نایب قهرمان فوتسال آسیا شد

دو تیم ملی فوتسال ایران و ژاپن در فینال جام ملت‌های فوتسال آسیا از ساعت ۲۰:۳۰ در ورزشگاه سعد عبدالله کویت به مصاف هم رفتند که شاگردان وحید شمسایی با قبول شکست ۳ بر ۲ ژاپن برای دومین بار به مقام نایب‌قهرمانی فوتسال آسیا رسیدند

به گزارش تبریز آنلاین، دو تیم ملی فوتسال ایران و ژاپن در فینال جام ملت‌های فوتسال آسیا از ساعت ۲۰:۳۰ در ورزشگاه سعد عبدالله کویت به مصاف هم رفتند که شاگردان وحید شمسایی با قبول شکست ۳ بر ۲ ژاپن برای دومین بار به مقام نایب‌قهرمانی فوتسال آسیا رسیدند.

گل‌های ایران را در این دیدار سعید احمد عباسی و علیرضا جوان به ثمر رساند و شیمیزو، اولویرا و سعید احدعباسی(گل به خودی) برای سامورایی‌ها گلزنی کردند.

 

نیمه نخست

تیم ملی ایران مثل سایر بازی‌ها این دیدار را نیز هجومی آغاز کرد و نخستین حمله جدی توسط طیبی در دقیقه سوم رقم خورد که ضربه کاپیتان ایران از کنار دروازه به بیرون رفت. در ادامه بازی آرام دنبال شد و دو تیم سعی در ایجاد موقعیت داشتند. در دقیقه ۶ ضربه احمد عباسی را دروازه‌بان ژاپن برگشت داد. در دقیقه ۸ این دیدار اولیویرا، کاپیتان تیم ملی فوتسال ژاپن توپ را به تیر دروازه ایران زد و موفق به گلزنی نشد. در دقیقه ۹ باز هم کاپیتان ژاپن با شوتی محکم دروازه ایران را تهدید کرد که واکنش بسیار زیبای مومنی سبب شد تا دروازه ایران باز نشود.

یک دقیقه بعد یوشیکاوا با گرفتن فرصتی مناسب از طیبی و متوقف کردن او اولین اخطاری این دیدار لقب گرفت. طیبی پشت توپ قرار گرفت و ضربه او را کروموتو، دروازه‌بان حریف برگشت داد. در فاصله ۹ دقیقه تا پایان بازی در نیمه اول، کوگوره، سرمربی ژاپن درخواست وقت استراحت داد. سالار آقاپور در دقیقه ۱۳ می‌توانست دروازه ژاپن را باز کند اما واکنش کروموتو توپ را دفع کرد. ثانیه‌هایی بعد جوان با خطا روی بازیکن ژاپن با کارت زرد داور جریمه شد. در دقیقه ۱۴ باز هم واکنش دیدنی مومنی ملتع از باز شدن دروازه ایران شد. ناگاساکا از ژاپن هم با کارت زرد داور جریمه شد.

بالاخره در دقیقه ۱۵ قفل دروازه‌ها شکست و سعید احمد عباسی گل نخست این دیدار را به ثمر برساند اما یک دقیقه بعد و روی اشتباه درخشانی، شمیزو توانست خیلی زود گل تساوی‌بخش ژاپنی‌ها را وارد دروازه ژاپن کند. یک دقیقه بعد کروموتو ضربه زیبای طیبی را دفع کرد تا مانع از به ثمر رسیدن گل دوم ایران شود. در ۳ دقیقه پایانی فشار شاگردان شمسایی برای زدن گل دوم افزایش یافت. ایران باز هم فرصت پیش افتادن داشت که درخشش دروازه‌بان ژاپن مانع از به ثمر رسیدن گل دوم در نیمه نخست شد و بازی با تساوی یک بر یک در این نیمه خاتمه یافت.

 

نیمه دوم

بازی با حملات ایران و فرصت‌سازی‌های احمد عباسی و اولادقباد همراه بود اما درخشش دروازه‌بان حریف سبب شد تا ایران به گل نرسد. دقایقی بازی آرام دنبال شد و خر جدی رودروازه‌ها ایجاد نشد. در دقیقه ۶ این نیمه ضربه کریمی را دروازه‌بان ژاپن برگشت داد و همین بازیکن ثانیه‌هایی بعد موفق نشد دروازه بدون دروازه‌بان ژاپن را باز کند. یک دقیقه بعد رفیعی‌پور با کارت زرد داور جریمه شد. روی همین ضربه ایستگاهی، آرتور اولیورا از روی ضربه ایستگاهی دروازه مومنی را باز کرد تا برای نخستین بار در طول این جام، ایران از حریف خود عقب بیافتد.

کروموتو باز هم در دقیقه ۹ نیمه دوم مانع از گلزنی ایران شد و پوت محکم آقاپور را برگشت داد. در دقیقه ۱۰ نیز اولیویرا از داور کارت گرفت و در ادامه باز هم ضربه آقاپور تبدیل به گل نشد. ضربه محکم طیبی در دقیقه ۱۲ نیمه دوم هم تبدیل به گل نشد. بر خلاف جریان بازی ژاپن می‌توانست گل سوم را به ثمر برساند که مومنی دروازه ایران را نجات داد. در فاصله ۶ دقیقه تا پایان بازی احمد عباسی با کارت زرد داور جریمه شد. تیم ملی فوتسال ایران در ۴ دقیقه مانده به پایان بازی وقت استراحت گرفت و بعد از آن رو به بازی پاورپلی آورد. در ثانیه‌های پایانی پاس اشتباه احمد عباسی وارد دروازه خالی ایران شد تا سومین گل ژاپنی‌ها به ثمر برسد. در ادامه علیرضا جوان یکی از گل‌های خورده ایران را جبران کرد.

در ادامه درخشش دروازه‌بان ژاپن و تیر دروازه مانع از گلزنی شاگردان شمسایی شد تا تیم ملی فوتسال ایران با شکست برابر ژاپن به نایب قهرمانی فوتسال آسیا برسد.

انتهای پیام/