بهتاج:هیچ بدهی خارجی نداریم/ پرونده جذب مهاجم خارجی تراکتور باز است

سرپرست مدیر عاملی باشگاه تراکتور گفت: روند تیم تراکتور رو به رشد بوده و روزهای بهتری در انتظار این تیم است.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، ایوب بهتاج در کنفرانس خبری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ابتدای سخنانم روز ۲۶ مهر روز تربیت بدنی را تبریک می گویم و برای همه اهالی ورزش، تیم های ورزشی و تیم ملی کشور در جام جهانی آرزوی موفقیت کرده و امیدواریم برای اولین بار به مرحله بعدی صعود کنند.

وی در مورد جذب بازیکنان گفت: قبل از من اردوی اول در ترکیه تشکیل شده و استخوان بندی ترکیه بسته شده و خواسته های سرمربی جذب بازیکنان فعلی بوده و بازیکنان با نظر سرمربی جذب شدند و این اصل است که تمامی نفرات با نظر سرمربی تیم جذب یا از تیم جدا شدند.

مدیر باشگاه تراکتور گفت: همه تیم‌ها برای موفقیت و قهرمانی بسته شده و تیم تراکتور هم از این امر مستثنی نیست و همه آمدند در لیگ نتایج خوبی بگیرند و من معتقدم همه تیم‌ها نسبت به توان خودشان بسته و تلاش می‌کنند که موفق شوند. همین تیم نفت مسجد سلیمان پیش از بازی با ما ۸ امتیاز داشت که با اینکه نتایج خوبی در هفته های اخیر کسب نکرده بود، اما امتیاز خوبی داشت.

بهتاج گفت: از خبرنگاران می‌خواهم مسائلی را مطرح کنند که به نفع تراکتور باشد. ما هیچ ترسی از شفافیت قراردادها را نداریم و باشگاه تراکتور تیمی از بخش خصوصی است و هزینه ها توسط شخصی صورت می‌گیرد و این باشگاه از بودجه دولتی بهره نمی‌برد.

وی گفت: کاوه رضایی آماده است و من دیروز خودم شاهد تمریناتش بودم و با پزشک تیم هم صحبت کردم و نگرانی از بابت بازی کاوه نداریم. الان ما فقط می توانیم بازیکن آزاد جذب کنیم و در نیم فصل هم می توانیم بازیکن بگیریم و منتظر درخواست بردیف هستیم و از این بابت هیچ موردی نداریم.

بهتاج گفت: یکی از موارد مهم بحث تیم‌های پایه است و تیم‌های پایه باید به تیم بزرگسالان وصل شوند، در غیر اینصورت تمام زحمات باشگاه هدر می‌رود و باید با یک سازماندهی خوب بازیکنان تیم های پایه به تیم بزرگسالان منتقل شوند و خبر خوب اینکه در دو روز گذشته تیم‌های امید و جوانان تراکتور در لیگ برتر به پیروزی رسیدند و آینده درخشانی در انتظار باشگاه است.

وی در استفاده مورد مربی ایرانی در کادر فنی باشگاه تراکتور گفت: در این مورد آقای بردیف صاحب نظر است و هر وقت خواستند می توانند کادر فنی خود را با نفرات ایران و یا خارجی تقویت کنند.

مدیر عامل باشگاه گفت: توسعه تیم های پایه، دانش‌افزایی مربیان پایه، توسعه مدارس فوتبال باشگاه تراکتور در سراسر کشور از اهداف عمده این باشگاه بوده و در بخش سخت افزاری اقداماتی مهمی انجام شده که  محل مجزا برای فیزیوتراپی باشگاه تراکتور مهیا کردیم، محل اسکان تیم و تغذیه در کمپ باشگاه و اردوی پیش از بازی، زمین چمن مطلوب از جمله اقدامات موثر باشگاه تراکتور می توان اشاره کرد.

بهترین عملکرد در ورزش جوانان استان را داشتم

من در ۲۷ فروردین امسال مسوولیت خود در ورزش و جوانان استان را  تحویل دادم در هفته دولت در شهریور امسال بین ۳۱ دستگاه، اداره ورزش و جوانان آذربایجان شرقی رتبه برتر را کسب کرد. در دوره من اداره ورزش و جوانان دو بار رتبه برتر و یک بار رتبه دوم بهترین اداره و ورزش و جوانان کشور به دست آورده است. اولین مدال جهانی وزنه برداری و اولین مدال بانوان در دوچرخه‌سواری آسیا در دوره من صورت گرفت. در زمان من بهترین عملکرد آذربایجان شرقی در بازی‌های آسیایی با ۳ طلا و ۲ نقره به دست آمده است.

مبایعه‌نامه ماشین‌سازی را امضا نکردم

سرپرست مدیر عامل باشگاه تراکتور در مورد ماشین‌سازی که در دوره مدیریتش در ورزش استان تغییر مالک داشت، گفت: با صدای بلند می‌گویم من مبایعه‌نامه باشگاه ماشین‌سازی را امضا نکردم و برای همین قربانی مالک باشگاه بیشترین مصاحبه را علیه من کرده است.

وی گفت: روزی به من گفتند تیم ماشین سازی با یک مبایعه نامه به قربانی واگذار شده و بنده وی را از دوره لیسانس می شناختم و با وی صحبت کردم و از ایشان برنامه خواستنم و ایشان گفت ما دوست هستیم و کمک کن و گفتم هر کمکی از دست بربیاید انجام می دهم، اما در مبایعه‌نامه باید پولی رد و بدل می شد و در اینجا فقط یک کاغذ امضا شده است و من جای امضای خود را در این مبایعه نامه امضا نکردم، چون این انتقال از نظر من قابل قبول نیست.

هیچ بدهی خارجی نداریم

ایوب بهتاج گفت: باشگاه تراکتور در حال حاضر هیچ بدهی به بازیکنان خارجی نداریم و اگر بدهی داشتیم که پنجره نقل و انتقالات باشگاه نمی شد. اما  تیمداری در سایر رشته ها و یا ورزش بانوان هنوز هیچ برنامه‌ای نداریم و شاید در آینده اقداماتی داشته باشیم.

در مورد تیم رخش خودرو بگویم که مالکیت این باشگاه به مجموعه رخش خودرو از زیرمجموعه درک تعلق داشته و که مدیریت و تشکیلات این باشگاه کاملا از باشگاه تراکتور مجزا بوده و برای این تیم و باشگاه هم آرزوی موفقیت داریم.

جریان انحلال باشگاه شهرداری تبریز

مدیر سابق  کل ورزش و جوانان استان آذربایجان‌شرقی در مورد واگذاری تیم شهرداری تبریز گفت: مزایده با حضور ۱۱ نفر برگزار شد که یکی من بودم و ۳ پاکت ارائه شده بود که یکی می‌خواست تیم را به شهر کرج ببرد، درخواست دیگر تیمداری در سال اول در تبریز بوده و از سال دوم انتقال تیم به کرمانشاه و پاکت سوم انتقال تیم به باشگاه علم و ادب تبریز بود که در آنجا از درخواست این باشگاه موافقت شد که امتیاز خارج از استان نشود و قرار شد دو و نیم میلیارد تومان هم به باشگاه علم و ادب کمک شود و زمین رایگان داده شود. اما تنها ۷۲ ساعت برای شروع مسابقات باقیمانده بود و همین عامل سقوط تیم علم و ادب شد و آن مبلغ و زمین رایگان هم داده نشد و مبلغی هم بابت درخواست امتیاز از علم و ادب خواسته شد و در نهایت ندانستم از لحاظ حقوقی وضعیت این باشگاه به کجا رسید. اما سوال من این است وقتی ۵ ماه برای برگزاری مزایده وقت بود، چرا به ۷۲ ساعت مانده به مسابقات این مزایده برگزار شد.

ورزشگاه یادگار محل برگزاری بازی های تراکتور

مدیر باشگاه تراکتور در مورد محل برگزاری بازی‌های خانگی تراکتور گفت: بردیف ورزشگاه یادگار امام را تایید کردند و ایشان ورزشگاه یادگار را برای برگزاری مسابقه و پیاده کردن تاکتیک های تیمش مناسب دانسته و در بازی قبل هم می‌خواستیم در این ورزشگاه بازی کنیم. محل برگزاری بازی‌های تیم تراکتور ورزشگاه یادگار امام(ره) خواهد بود و امیدواریم حضور تماشاگران در این ورزشگاه هم فراهم شود.

بردیف به دنبال مهاجم خارجی است

بهتاج گفت: آقای بردیف فیلم نزدیک به ۱۵۰ بازیکن دیده و هیچکدام را نپسندیده و برای همین پرونده مهاجم خارجی بسته نشده است و وی همچنان به دنبال جذب مهاجم خارجی در نیم فصل است.

وی افزود: در مورد مترجم تیم نیز باید بگویم بعد از بازی با نفت مسجد سلیمان همان شب تلفنی و فردایش حضور جلسه برگزار و بهش تذکر دادم که هر چقدر خسته و بی حوصله باشید باید به دقت و حوصله کار ترجمه را انجام دهید.

در مورد امینی دروازه‌بان تیم تراکتور گفت: وی سابقه بازی در لیگ برتر کشور را دارد و در کنار تیم و زیر نظر دینکا کار می کند و دینکا از مربیان خوب دروازه بانان لیگ برتر است و قرار است دروازه بانان جدید زیر نظر وی تمرین و وی نظر خود را به باشگاه اعلام کند.