بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی به مناسبت هفته دفاع مقدس

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش تبریز آنلاین، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس بیانیه‌ای صادر کرد.

 

متن بیانیه بشرح زیر می باشد:

ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. حضرت امام خمینی(ره)

انقلاب اسلامی ایران نهضتی برآمده از اصل و اساس دین و شریعت نبوی مبتنی بر عزت، شرف، دینمداری و اخلاق مداری بود که پس از سالها مبارزه با طاغوت و استبداد توسط مردمی مومن، متعهد و متدین و با هدایت ها و راهبری های پیامبرگونه حضرت روح الله به ثمر نشست و با برهم زدن معادلات رایج دنیوی و مادی، جهان را مات و مبهوت خویش کرد.

مستکبرین و زورمداران جهان که پس از به ثمر نشستن چنین نهضتی الهی و مردمی، احساس خطر می کردند؛ از هیچ توطئه و نقشه ای علیه مردم و نظام اسلامی ایران دریغ نکرده و در یکی از عظیم ترین و پیچیده ترین این توطئه ها، جنگی هشت ساله را به ملت مظلوم ایران توسط رژیم منحوس بعثی به راه انداختند.

اگرچه هشت سال دفاع در برابر تهاجم وحشیانه به کیان مقدس میهن و تمامیت ارضی کشور، خسارات جبران ناپذیر بسیاری از جمله از دست دادن جوانهای پاک و معصومی که در جبهه های نبرد فدا شدند و یا زنان و کودکان بی گناه و بی دفاعی که در شهرها و روستاها زیر بمباران دشمن سفاک به خون خود غلطیدند؛ برای ایران اسلامی وارد کرد ولی با اینهمه، ملت مقاوم، ایثارگر، انقلابی، عاشق دین و قرآن و پیرو راستین امام راحل لحظه ای از دفاع جانانه ننشستند و دشمن را که از پشتیبانی اکثر دولت های قدرتمند جهان برخوردار بود، زبون ساخته و از کرده ی خود پشیمان کردند.

دفاع مقدس، تجلی گاه جلوه های ایثار، از خود گذشتگی، جانفشانی، مقاومت، عشق و محبت و عواطف سرشار انسانی بود که یکایک مردم سربلند ایران اسلامی از پیر و جوان و کودک و زن و مرد در آن نقش آفرین بودند.
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی تقارن هفته دفاع مقدس و دهه آخر صفر المظفر را گرامی داشته و ضمن تسلیت ایام اندوه بار اهلبیت عصمت و طهارت(ع)، یاد تمام شهدای عزیز و گلگون کفن را بزرگ داشته و از تمام جانبازان، آزادگان و ایثارگران این راه پرفروغ که با نیت خالص و معامله ای الهی ایثارگری نموده اند، صمیمانه قدردانی نموده و دوام برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را تحت زعامت ولی امر مسلمین جهان، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(مدظله العالی) آرزومند است.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی