امام جمعه موقت تبریز:

جوانان و نوجوانان فریب منافقان و دشمنان را نخورند

امام جمعه موقت تبریز با اشاره به نوجوانان شرکت کننده در تظاهرات گفت: این نوجوانان فریب خورده‌اند و حتی پس از دستگیری پدر و مادر آنها آمده و دیدیم که خانواده‌های خوبی هستند، مراقب فرزندان خود باشید.

به گزارش تبریز آنلاین، حجت‌الاسلام و المسلمین احمد مطهری‌اصل امام جمعه موقت تبریز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز، اظهار داشت: یک حادثه تلخی در کشور اتفاق افتاد و دختر جوانی فوت شد که بسیار تلخ بود و حق طبیعی خانواده این دختر است که علت فوت را بدانند و در مقابل تمام مقامات با اظهار تسلیت نیز خواسته‌اند که علت حادثه مشخص شود و تا اینجای کار هیچ مشکلی نیست، اما اینکه این حادثه را دستاویز قرار داده و به اهانت، فتنه و تخریب بپردازند، کار شایسته‌ای نیست.

حجت‌الاسلام و المسلمین مطهری‌ ادامه داد: کردها می‌دانند که این گروهک‌ها چه بلایی سر ایران آورده‌اند، تمام گروهک‌های ضد نظام مقدس جمهوری اسلامی بدانند که آواره کردن مردم کردستان را فراموش نکرده‌ایم و اگر جمهوری اسلامی تاکنون با آنها مماشات کرده، با این کارها جواز می‌دهند که جمهوری اسلامی دست از مدارا بردارد و آنها را سرجای خود بنشینانند.

وی با تاکید بر اینکه اراذل و اوباش خود را قاطی این گروهک‌ها نکنند، گفت: شماها شناسایی شده‌اید، با آتش زدن اموال ملی، جلوی این امتی که آمریکا در تلاش مذاکره با آنها است، ایستادگی نکنید.

امام جمعه موقت تبریز با اشاره به نوجوانان شرکت کننده در تظاهرات خاطرنشان کرد: این نوجوانان فریب خورده‌اند و حتی پس از دستگیری پدر و مادر آنها آمده و دیدیم که خانواده‌های خوبی هستند، مراقب فرزندان خود باشید، اما افرادی که خود را اهل مطالعه می‌دانند نیز اخیراً سخنانی گفته‌اند که آدم تعجب می‌کند.

وی گفت: خداوند شهدای این چند روز فتنه‌ها را به علو درجات خود برساند و با ائمه محشور کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مطهری اصل تأکید کرد: آمریکا و غرب بدانند اگر همه‌ شرط‌های برجام را بپذیرند، ما آن را امضا می‌کنیم و دیگر زمان آن نیست که شما شرط تعیین کنید، همچنین اگر می‌خواهید از منافع برجام منتفع شویم، با فتنه و آشوب به جایی نخواهید رسید بلکه باید شرایط جمهوری اسلامی را بپذیرید.

وی با بیان اینکه همه‌ ما می‌دانیم دشمنان نظام، شبانه روز تلاش می‌کنند تا به نظام مقدس جمهوری اسلامی ضربه بزنند، ادامه داد: در اربعین حسینی بیش از ۲۰ میلیون نفر برای ابراز ارادت با پای پیاده از همه جای دنیا می‌روند و با وجود آنکه چند روز در مرز معطل می‌مانند اما دم نمی‌زنند، که این مسائل باعث می‌شود تا دشمن به خشم بیاید، بنابراین استکبار جهانی می‌داند که ادامه این کار برای آنها گران تمام خواهد شد.

امام جمعه موقت تبریز با اشاره به فرا رسیدن هفته‌ دفاع مقدس مطرح کرد: رهبر معظم انقلاب به اهمیت تبیین دفاع مقدس در میان جوانان تاکید کردند، چرا که اکنون می‌بینیم واقعاً آن جوانان دفاع مقدس چه کسانی بودند که با دست خالی مقابل دشمن ایستادگی کردند و اکنون ثمره آن این شده است که نیروهای مسلح به قدرت دفاعی اول منطقه و جزو چند کشور اول دنیا در عرصه دفاعی تبدیل شده‌اند.

وی یادآور شد: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی اخیر خود در دیدار با پیشکسوتان دفاع مقدس، فرمودند زمانی در تهیه‌ سیم‌های خاردار مانده بودیم، اما اکنون مقامات لشکری کشور به آمریکا و غرب هشدار می‌دهند که ناشی از خودکفایی و قدرت نیروهای مسلح است که زیر سایه بدن‌های تکه‌تکه شده جوانان و لب‌های تشنه جوان شانزده ساله دفاع مقدس محقق شد.