مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان شرقی:

علت تحلیل های مختلف از جنگ تحمیلی، نبود تحلیل پژوهشی از دفاع مقدس است

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان شرقی گفت: تحلیل‌های گوناگونی از دفاع مقدس بیان می‌شود و برخی این طور وانمود می‌کنند که گویا جنگ ایران و عراق از سوی جمهوری اسلامی آغاز شده است و علت این امر نبود تحلیل پژوهشی از دفاع مقدس است.

به گزارش تبریز آنلاین، امیر دریادار رضا عباسی، امروز در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تجلیل از رزمندگان دانشگاه تبریز گفت: تحلیل‌های گوناگونی از دفاع مقدس بیان می‌شود و برخی اینطور وانمود می‌کنند که گویا جنگ ایران و عراق از سوی جمهوری اسلامی آغاز شده است و علت این امر نبود تحلیل علنی و پژوهشی از دفاع مقدس است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان شرقی افزود: ما در خصوص دفاع مقدس تنها در حد روایتگری و خاطره گویی اکتفا می‌کنیم، درحالی که رهبر معظم انقلاب طی ابلاغیه‌ای در بحث جهاد تبیین دستور تشکیل قرارگاه عملیاتی حوزه‌ی دفاع مقدس و مقاومت را صادر کرده‌اند؛ اما متأسفانه ما همچنان نمی‌توانیم آنطور که باید دستاوردهای دفاع مقدس را به دانشجویان منتقل کنیم.

عباسی با بیان اینکه دشمن همواره به فکر پر کردن خلاء های موجود است، خاطرنشان کرد: امروز دانشجویان به‌دنبال دستاوردها نیستند، بلکه می‌پرسند چرا بعد از فتح خرمشهر ایران با عراق صلح نکرد؟ چرا ایران می‌خواست جنگ با عراق به طول بیانجامد؟ بنابراین دشمن با پرکردن خلاءها به دنبال ایجاد سوالاتی از قبیل است.

وی، خودباوری را مهم‌ترین دستاورد دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: ما در سال‌های ابتدایی جنگ تنها می‌توانستیم قطعات ناوهای جنگی را عوض کنیم و حتی باور نداشتیم که یک روز خودمان می‌توانیم ناوشکنی مانند جماران را تولید کنیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان شرقی متذکر شد: امروز همه‌ دنیا مقهور قدرت و فناوری نظامی ما است که ما برای رسیدن به این سطح از خودباوری و قدرت نظامی خون داده‌ایم؛ اما دشمنان پیشرفت‌های ما را نادیده گرفته و خلاءها و مشکلات را پررنگ می‌کنند.

امیر دریادار عباسی خاطرنشان کرد: برخی جشن گرفتن آغاز هفته‌ دفاع مقدس را به سخره می‌گیرند، ولی ملت به‌خاطر دستاوردهای غیر قابل پنهان و تجربیات پراهمیت آن، این هفته را ماندگار و مقدس دانسته است و گرامی‌داشت آن به‌همین علت است.

وی خطاب به کسانی که مخالف حضور جمهوری اسلامی ایران در جبهه‌ مقاومت اسلامی هستند گفت: حفظ منافع و امنیت در قلمرو جغرافیایی و سیاسی بستگی به زمین گیرکردن دشمن درخارج از قلمرو فوق مادارد وعلت حضور ما در لبنان، سوریه و عراق اهمیت منافع منافع ملی ما است و ما امروز دارای قدرت بازدارندگی هستیم و مطمئن باشید اگر آمریکا ذره ای یقین داشت که در جنگ با ما پیروز می‌شود، وارد جنگ می‌شد.

انتهای پیام