امام جمعه مراغه:

عوامل انتظامی و بسیجیان در اغتشاشات اخیر فداکاری کردند

امام جمعه مراغه گفت: عوامل انتظامی و بسیجیان در اغتشاشات اخیر فداکاری کردند و شهید دادند، بر همین اساس ملت ولایتمدار ایران باید قدردان این عزیزان باشند

به گزارش تبریز آنلاین، حجت الاسلام و المسلمین محمدتقی پورمحمدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مراغه اظهار داشت: سپاه پاسداران به مسئولان عراق اعلام کرده‌اند که عملیات‌ها تا زمانی که تروریست‌ها از کردستان عراق دست به خرابکاری در ایران می‌زنند، ادامه خواهند داشت.

وی افزود: عوامل انتظامی و بسیجیان در اغتشاشات اخیر فداکاری کردند و شهید دادند؛ بر همین اساس ملت ولایتمدار ایران باید قدردان این عزیزان باشند.

امام جمعه مراغه ادامه داد: اغتشاشگران در مراغه هم می‌خواستند کارهایی را انجام دهند اما شورای تامین شهرستان با مدیریت خوب و با کنترل ورودی شهر توسط عوامل انتظامی، از حضور اغتشاشگران غیر بومی در شهر جلوگیری کردند.

وی به هفتم مهر، سالروز شهادت پنج تن از فرماندهان جنگی از جمله شهیدان فلاحی، کلاهدوز و فکوری در یک سانحه هوایی اشاره کرد و گفت: هر کدام از این فرماندهان دارای شخصیتی برجسته و به عنوان سرمایه نظام بودند و درست همان روز منافقان یک خطیب وارسته آقای هاشمی‌نژاد را نیز در مشهد ترور کردند.

امام جمعه مراغه افزود: حضرت امام(ره) در حق ایشان تعبیر جوانمرد را به کار برده بودند، زیرا اولین نفری که حزب رستاخیز را در منبر زیر سوال برد، شهید هاشمی‌نژاد بود.

وی ادامه داد: شهید هاشمی‌نژاد، واهمه‌ای از شاه نداشت و حضرت امام(ره) در یک جلسه به ایشان فرموده بودند که خودش را برای قبول مسئولیت آماده کند اما خودش ترجیح داده بود تا به کارهای فرهنگی ادامه دهد.

حجت الاسلام و المسلمین پورمحمدی یادآور شد: شهید هاشمی‌نژاد اسلام شناس بود و آثار برجسته‌ای در اصول عقاید و پاسخ به مشکلات جوانان، رفع شبهه در رابطه با امام زمان(عج) دارد.

وی به سالروز ارتحال سید علی قاضی طباطبایی، استاد علامه طباطبایی و آیت الله بهجت نیز اشاره کرد و اظهار داشت: ایشان در نجف اهل معنا بودند و بزرگانی در محضر ایشان حضور داشتند.

امام جمعه مراغه ادامه داد: آیت الله خویی در جلسات ایشان حاضر می‌شدند و نقل شده است که روزی دستور العمل چهل روزه به ایشان داده و بعد از چهل روز، آیت الله خویی را به ایشان عیان کرده بودند.

وی با بیان اینکه این موضوع از آیت الله بهجت نیز استعلام شده است، خاطر نشان کرد: به گفته مرحوم آیت الله بهجت، آیت الله خویی خودشان هم این موضوع را به ایشان نقل کرده بودند.