خطیب موقت تبریز:

عَلَم انقلاب اسلامی هرگز بر روی زمین نخواهد افتاد

خطیب موقت نماز جمعه تبریز گفت: عَلَم انقلاب اسلامی هرگز بر روی زمین نخواهد افتاد و دوستداران بیشمار آن جانفشانی ها می کنند تا انقلاب به دست صاحب اصلی آن امام زمان (عج) تحویل داده شود.

به گزارش تبریز آنلاین، حجت الاسلام اسماعیل روشن تن، در خطبه های نماز جمعه این هفته تبریز گفت: باید مسئولان تلاش کنند فقر را چاره کنند و شکاف طبقاتی را در کشور از بین ببرند.

حجت الاسلام روشن تن با تبریک هفته وحدت و سالروز ولادت پیامبر مهر و رحمت و امام جعفر صادق (ع)، افزود: اخلاق نیکوی پیامبر عظیم الشان اسلام الگوی مسلمانان است و در حقیقت در تمام ویژگی ها باید از حضرت محمد(ص) تمسک بجوییم و خلق نیکوی پیامبر خدا را الگو قرار دهیم چون اکنون یکی از نیازهای اساسی دنیای امروز رعایت اخلاق است.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در ۲ دیدار با ورزشکاران و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، اظهار داشت: رهبری رهنمودهای روشنگرانه ای در خصوص حوادث و آشوب های اخیر ارایه کردند که بسیار راهگشاست.

خطیب موقت تبریز ادامه داد: رهبری، سه گروهی که در آشوب ها نقش داشتند را شامل عده ای از عوامل دشمن، افرادی که آب به آسیاب دشمن ریختند و هیجان زده ها که ناخواسته نقش ایفا کردند، دانستند.

وی با اشاره به فرمایشات رهبری خاطرنشان کرد: باید فعالیت ها و اقدامات فرهنگی تبیینی در خصوص افراد هیجان زده که وارد آشوب ها شده اند انجام شود تا اهداف و ارزش های انقلاب اسلامی تبیین و به نسل های کنونی و آینده منتقل شود.

حجت الاسلام روشن تن در خصوص رهنمودی های رهبری ادامه داد: ایشان تأکید کردند که امروز محیط عمومی ورزش متاثر از حضور شهداست و شهید ابراهیم هادی یک قهرمان بزرگی است که پهلوانان او را الگوی خودشان قرار داده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه ورزش هر چقدر به سمت و سوی تعالی برود، منجر به تربیت پهلوانان می‌شود، گفت: شهدای ورزشکار جزو این موارد است و یا قهرمانان محجبه که نشان دادند حجاب محدودیت نیست بلکه مصونیت است.

خطیب موقت نماز جمعه تبریز افزود: رهبر معظم انقلاب به دو محور دیگر یعنی جایگاه مجمع مصلحت تشخیص نظام اشاره داشتند و محور دیگر بیانات ایشان اغتشاشات بود.

وی متذکر شد: امروز اغتشاشات خوابیده است و روز رسوایی افرادی است که می‌خواستند پرچم انقلاب را بخوابانند.

حجت الاسلام روشن تن اضافه کرد: خیلی جالب است که اینها مثلا می‌خواستند از زن دفاع کنند ولی خودشان در اردوگاه اشرف زنان را عقیم کردند.

وی با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) مبنی بر اینکه اجازه ندهید اهل مکر، فرزندانتان را از شما بگیرند، گفت: حضرت آقا فرمودند که نقش دشمن آشکار بود و تاریخ هم فراموش نخواهد کرد پس برخی‌ها در زمین دشمن بازی نکنند.

امام جمعه موقت تبریز ادامه داد: همان طور که رهبر انقلاب فرمودند نقشه دشمن یک طرح انفعالی ناشی‌گرانه است که خواستند از خود نشان دهند.

وی به بیتی از غزلیات حافظ اشاره کرد و دشمنان را به مثابه این شعر برشمرد: ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست.

حجت الاسلام روشن تن تاکید رهبر معظم انقلاب در تفکیک و متفاوت بودن حکم افرادی که در اغتشاشات حاضر بودند را مورد اشاره قرار داد.

وی تاکید کرد: عَلَم انقلاب اسلامی هرگز بر روی زمین نخواهد افتاد و دوستداران بیشمار آن جانفشانی ها می کنند تا انقلاب به دست صاحب اصلی آن امام زمان (عج) تحویل داده شود.

امام جمعه موقت تبریز با اشاره به سالگرد شهادت آیت الله اشرفی اصفهانی پنجمین شهید محراب انقلاب اسلامی، یاد و خاطره وی را گرامی داشت.

وی با اشاره به سالروز تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی انقلاب اسلامی در ۲۴ مهر سال ۱۳۵۸، گفت: انقلاب اسلامی به ایران عیار معنویت بالایی عطا و عقیدتی سیاسی در تحقق آن نقش موثری را ایفا کرد.

انتهای پیام/