امام جمعه موقت تبریز؛

فتنه اخیر را نیز مانند سایر فتنه‌ها محکوم می‌کنیم

امام جمعه موقت تبریز گفت: فتنه اخیر را نیز مانند سایر فتنه‌ها محکوم می‌کنیم؛ چراکه دشمن یک روز با حجاب، یک روز با چیز دیگر سعی دارد تا مردم را از هم دور کند و بانویی که حجاب خود را نگه می‌دارد، در خط مقدم جبهه بوده و پایبند به عهد است.

یه گزارش تبریز آنلاین، حجت‌الاسلام والمسلمین علی فاضل هیدجی امام جمعه موقت تبریز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز گفت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند هر چقدر از هم دور شویم و اتحاد از بین رود، فتنه ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: بیش از ۱۵ آیه قرآنی در مورد امنیت وجود دارد و باید حافظ امنیت اقتصادی، سیاسی، هنری و… باشیم چراکه این امنیت نعمت بزرگی است.

امام جمعه موقت تبریز با اشاره به اغتشاشات اخیر افزود: این فتنه را نیز مانند سایر فتنه‌ها محکوم می‌کنیم چراکه دشمن یک روز با حجاب، یک روز با چیز دیگر سعی دارد تا مردم را از هم دور کند و بانویی که حجاب خود را نگه می‌دارد، در خط مقدم جبهه بوده و پایبند به عهد است.

وی افزود: نیروی‌های پلید مدام در حال تحریف انسان هستند و امروز آزادی، حجاب و زندگی تحریف شده است که قرآن کریم از زن به عنوان کرامت یاد کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین هیدجی با اشاره به نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان گفت: ایشان تاکید کردند که موازین دینی را از مجرای اصلی دریافت کنید؛ خود قرآن کریم هم به آزادی تاکید کرده است اما آیا معنی آزادی قرآن و اسلام با آزادی تحریف شده برابر است؟

وی ضمن تبریک آغاز امامت امام زمان (عج) یادآور شد: آگاهی از بحران‌های آخرالزمانی از وظایف فرد منتظر است و طبق احادیث باید در آخرالزمان از داشته‌های خود محافظت کرد که اتحاد، همدلی اولین سفارش است.

امام جمعه موقت تبریز متذکر شد: طبق احادیث، مقام انتظار یک مقام در حد شهادت است، و اگر انسانی در حال انتظار قائم در بستر بمیرد، درجه‌ای به او می‌دهند که برابر با شهید در محضر امام زمان (عج) است.

وی در پایان اضافه کرد: امام وعده خدا به انسان است که اگر دست به دست هم دهیم و جلوی تحریف را بگیریم، کمک بزرگی به امام زمان (عج) کردیم.