متولیان فرهنگی بایستی به تربیت صحیح جامعه کوشش کنند

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم گفت: متولیان فرهنگی بایستی به تربیت صحیح جامعه کوشش کنند و از تهاجم دشمنان قسم خورده بر آرمان‌ها و نمادهای مقدس غافل نشوند.

به گزارش تبریز آنلاین، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در دیدار با مردم و ائمه جمعه شهرستان هریس با اشاره به اتفاقات اخیر در کشور با تاکید بر اینکه پدران و مادران باید خود مراقب فرزندانشان باشند و متولیان فرهنگی هم دراین راستا تلاش کنند، اظهار کرد: متولیان فرهنگی بایستی به تربیت صحیح جامعه کوشش کنند و از تهاجم دشمنان قسم خورده بر آرمان‌ها و نمادهای مقدس غافل نشوند.

وی با یادآوری اینکه دشمنان بیش از چهار دهه است که با انقلاب مبارزه می‌کنند و اکنون استقلال و نماد این نظام و این ملت را هدف گرفته‌اند، گفت: پرچم هر کشوری نماد عزت و شرافت و اقتدار و صلابت آن ملت است و اگر کسی مسلمان هم نباشد بر خاک خود غیرت و حمیت به خرج می‌دهد، اما فریب دشمن برخی از بچه‌ها را با لگد مال کردن آن نماد غیرت برمی انگیزاند.

وی با اشاره به اینکه عزت هر کشور پرچم آن کشور بوده و باید در این عرصه فعالیت‌های فرهنگی را زیاد کنیم، اضافه کرد: آموزش و پرورش در موقعیت حساس قرار گرفته است و با همکاری اولیا مراقب دانش آموزان باشند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم تاکید کرد: دشمن از احساسات اینها سو استفاده و سعی می‌کند اینها را با اغتشاش گران قاطی کند؛ باید مرز بین اغتشاش گران و اینها جدا شود و نباید اینها را با کسانی که پرچم، مسجد، حسینه به آتش می کشند، دریک صف قرار داد، زیرا اغتشاش گران پایبند به آب و خاک و پرچم خود نیستند.

وی ادامه داد: کسی که پرچم شرافت، عزت و اقتدار کشورش رابه آتش می‌کشد، چطور به این افراد می‌توانیم بگوییم عاشق وطن شأن و مردم شأن هستند.

وی خاطرنشان کرد: اما مردم و مسئولین باید حساب دشمن معاند و قسم خورده را از غافلان و فریب خوردگان جدا بدانند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی افزود: در زمان حاضر رمز پیروزی و موفقیت نظام انقلاب اسلامی وحدت، همدلی و اطاعت از فرامین رهبری معظم انقلاب اسلامی است.

وی گفت: در آخر از شما مردم شهرستان هریس که در راه انقلاب، نظام و رهبری هستید تشکر می‌کنم و از ائمه جمعه شهرهای هریس، بخشایش، کلوانق و زرنق به خاطر مجاهدت‌ها و تلاش‌هایشان قدردانی می‌کنم.