معاون وزیر دفاع: سرریز توان دفاعی در حوزه غیرنظامی به کار گرفته می‌شود

معاون منابع انسانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: وزارت دفاع از ناحیه رهبری موظف و از سوی وزیر دفاع مامور شده است تا سرریز توان دفاعی خود را در امور غیرنظامی به کار بگیرد.

به گزارش تبریز آنلاین، امیر سرتیپ دوم سعید صادقی» روز چهارشنبه در جلسه بررسی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در بخش صنایع تبدیلی مراغه که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، افزود: بر همین اساس نیز در هر حوزه‌ای که دانش فنی یا حوزه حمایتی این وزارتخانه در اقتصاد ملی موثر باشد، وارد میدان می‌شویم.

وی ادامه داد: وزارتخانه‌ای که می‌تواند جت جنگنده کوثر را با ۱۱ هزار قطعه بومی‌شده به پرواز در بیاورد، در حوزه اقتصاد کشاورزی هم مجری طرح مرغ اجدادی کشور می‌شود تا تحریم‌های این حوزه به سخره گرفته شود.

صادقی با تاکید بر اینکه وزارت دفاع در تامین چرخه کالای اساسی نیز اقدامات بی‌بدیلی انجام داده است ، یادآورشد: اراده وزارت دفاع برای حضور توام با سرمایه‌گذاری در مراغه جدی است زیرا از ظرفیت‌های لازم برخوردار می‌باشد.

معاون وزیر دفاع به ظرفیت‌های مغفول شهرستان مراغه اشاره کرد و گفت : حضور توام با سرمایه‌گذاری این وزارتخانه در مراغه نیز گواهی بر یکی از همین کارهای اساسی وزارت دفاع خواهد بود.

وی اراده جهاد کشاورزی و صمت شهرستان برای تحقق این سرمایه‌گذاری را از نیازهای اساسی خواند و اظهار داشت: ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری شهرستان در حوزه‌های کشاورزی، صنعت و معدن باید احصا و در قالب یک کتابچه عرضه شود.

صادقی ادامه داد: سازمان اتکا نیز می‌تواند در صورت لزوم کارگروهی در شهرستان تشکیل و روی ظرفیت‌های این شهرستان تمرکز کند تا در سایه اجرای یکی دو طرح اساسی، مشکلات حل و زمینه برای رفع بسیاری دیگر از مسایل فراهم شود.

وی با تاکید بر اینکه مراغه از ظرفیت‌های خاص توسعه برخوردار است و می‌تواند هاب منطقه‌ای باشد، اضافه کرد: این شهرستان می‌تواند محور اساسی در تجارت بین‌الملل شمالغرب کشور باشد.

معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ادامه داد: زمان زیادی برای این مطالعات نیاز نیست و نتیجه تحقیقات گذشته در حوزه‌های صنعتی، معدنی و کشاورزی باید به کارشناسان انتقال داده شده شود.

معاون وزیر دفاع پیش از حضور در این جلسه از بیمارستان نیمه‌کاره ارتش در مراغه بازدید و دستور لازم برای تعیین تکلیف آن را پس از حدود دو دهه صادر کرد؛ بر این اساس بیمارستان نیمه‌کاره ارتش در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گیرد و دانشکده علوم پزشکی مراغه نیز در قبال آن به نیروهای مسلح منطقه خدمات رایج در سایر بیمارستان‌های ارتش را عرضه می‌کند.

گفتنی است «مرتضی اعلمی» رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان اتکا نیز در این سفر معاون نیروی انسانی وزیر دفاع را همراهی می‌کند.