وضعیت تملک اراضی پروژه چوخورلار قبل از پایان سال جاری پایان سال جاری پایان خواهد یافت.

تبریز - ایرنا - مدیرعامل شرکت عمران و توسعه آذربایجان پروژه چوخورلار به عنوان مهمترین پروژه احیای بافت فرسوده کلانشهر تبریز همجوار با مراکز تاریخی گردشگری در بافت مرکزی شهر تاکنون با ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی در بحث تملک اراضی به صورت بی‌وقفه ادامه دارد.

به گزارش تبریز آنلاین بابک شریفی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت پروژه چوخورلار گفت: انتظار می‌رود قبل از پایان سال جاری به صورت کامل عملیات تملک این پروژه به پایان برسد.

وی افزود: این پروژه بعد از تصویب در کمیسیون ماده ۵ در خرداد سال ۱۳۹۷ مجوز تملک و تمامی اقدامات مربوطه و اجرای عملیات عمرانی آن به شرکت عمران و توسعه آذربایجان واگذار و عملیات تملک آن در محدوده خیابان‌های نیروی هوایی، خرمشهر و توحید با مساحتی حدود ۲۴ هزار مترمربع آغاز شد.

مدیرعامل شرکت عمران و توسعه آذربایجان اظهار کرد: معابر موجود در این طرح،  ۲ هزار و ۶۲۳  مترمربع و محدوده داخلی آن نیز با ۱۵۱ پلاک ثبتی به متراژ ۱۴ هزار و ۵۹ مترمربع قابل تملک است که تا این لحظه با تلاش همکاران سخت‌کوش شرکت عمران و توسعه آذربایجان ۹۵ پلاک ثبتی آن با هزینه‌کرد ۴۶ میلیارد و ۲۶۱ میلیون تومان بنام شهرداری تبریز انتقال و آزادسازی شده است.

شریفی ادامه داد: خوشبختانه تا به امروز روند اجرای تملک پروژه چوخورلار به صورت قانونی انجام و مصالحه با مالکان ادامه دارد و نظر به تاکید