نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:

پشت پرده اغتشاشات عقده گشایی گسترده دشمن علیه مقدسات اسلامی است

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم گفت: پشت پرده اغتشاشات عقده گشایی گسترده دشمن علیه مقدسات اسلامی است و حوادثی که علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی شکل می گیرد صحنه تمرین برای جبهه انقلاب جهت نقش آفرینی مقتدرانه و کارآمد در عصر ظهور است.

به گزارش تبریز آنلاین، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی روز گذشته در دیدار با اساتید مدارس علمیه تبریز با بیان اینکه پشت پرده اغتشاشات، عقده گشایی گسترده دشمن علیه مقدسات اسلامی است، اظهار داشت: حوادثی که علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی شکل می‌گیرد صحنه تمرین برای جبهه انقلاب جهت نقش آفرینی مقتدرانه و کارآمد در عصر ظهور است.

وی مواجهه منطقی، ریشه یابانه و مستند با فتنه ها در حوادث را ضروری دانست و ادامه داد: در ماجرای اخیر آشوبگران به سرعت سراغ آتش افروزی، اقدامات خشن و جنایت کارانه رفتند و با حمله به مساجد، مراکز مذهبی، حسینیه و پرچم عزای اباعبدالله الحسین هیاهو ایجاد کردند.

امام جمعه تبریز فعال شدن گروهک های تجزیه طلب و تکفیری در شمال غرب و جنوب شرق در حوادث اخیر را مورد اشاره قرار داد و افزود: آشوبگران با صحنه سازی های تند و اقدامات خشن و آتش افروزی، خلاء بزرگ عدم همراهی اکثریت مردم را پر کردند.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ره آورد مجاهدات مخلصانه فقهای عظام و شهدای مظلوم روحانیت بوده است، خاطر نشان کرد: این نظام مقدس ثمره اخلاص، بصیرت، حکمت و مدیریت بی بدیل پدیده قرن، امام خمینی(ره) است که با رهبری حکمیانه و مشی انقلابی مبتنی بر حکمت، عزت و مصلحت مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای عزیز تداوم یافته است.

وی افزود: دوست و دشمند به اقتدار، حماسه آفرینی و خنثی سازی نقشه های شوم و تدابیر سوء دشمنان داخلی و خارجی توسط مقام معظم رهبری اقرار و اعتراف دارند و این نقش بی بدیل در فتنه های ۷۸، ۸۸ و ۹۸ و این حرکات فتنه آمیز اخیر جلوه ای عالم گیر دارد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با اشاره به حضور به هنگام رهبر معظم انقلاب با محتوای جامع، کارگشا، امید آفرین و شورانگیز در دانشگاه افسری نیروی انتظامی و خنثی سازی توطئه های دشمنان تاکید کرد: اقشار غیور و حماسه ساز آذربایجان و شیرزنان و شیرمردان، به ویژه جوانان قهرمان عاشورایی با اعلام انزجار از آشوبگران آمادگی خود را برای تداوم خط امام و رهبری و کور کردن چشم فتنه و فتنه گران را اعلام می دارند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، مهمترین عامل پرورش طلبه را اساتید عنوان کرد و از معلمان مراکز دینی مدارس و دانشگاه را فرصتی برای تحکیم روابط عاطفی، رفع شبهات، جذب نوجوانان و جوانان و کاهش گسست فرهنگی دانست.

امام جمعه تبریز حضور گرم و موثر در تشکل های بسیج اقشار، محلات به ویژه تقویت علمی بسیج طلاب و اساتید در شرایط حاضر را ضروری خواند و گفت: اساتید با تقویت پایگاه های بسیج مدارس علمیه استان، رابطه ای کارآمد و صمیمی با مسئولین سپاه و بسیج استان داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم عمق بخشی به مطالب علمی دروس و اهتمام جدی به مباحث اخلاقی و آموزه های اجتماعی در قرآن و سنت اهل بیت را مورد تاکید قرار داد و گفت: تقویت کانون های علمی، اهتمام به امور پژوهشی ونظم در برگزاری کلاس ها باید از اولویت های اساتید محترم باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، توجه به عدالت اقتصادی و عدالت اجتماعی از سوی دولتمردان را مورد تاکید قرار داد و خاطر نشان کرد:در دهه ۶۰ و در شرایط جنگی که دنیا مقابل نظام و مردم ما ایستاده بود و شهرها بمباران می شد جوانان در جبهه شهید می شدند اما مردم با دولت همبستگی داشتند و به اجزای حاکمیت مردم اعتماد داشتند.