رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در تبریز:

کشورهایی ابرقدرت، توجه ویژه ای روی مهارت آموزی دارند

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: کشورهایی که ابرقدرت هستند توجه ویژه ای روی مهارت آموزی دارند، پس باید به این سمت حرکت کنیم

به گزارش تبریز آنلاین، غلامحسین حسینی نیا شامگاه سه شنبه در آئین افتتاح آموزشگاه فنی و حرفه‌ای دانش بنیان در تبریز با تاکید بر اهمیت محوریت آموزش، مهارت آموزشی و اشتغال گفت: فرهنگ مهارت آموزی را باید در کشور نهادینه کنیم، مهارت آموزی یک عبادت است، باید این فرهنگ نهادینه شود.

وی با اشاره به تکمیل حلقه اشتغال زایی اظهار داشت: با زنجیره‌هایی که داریم می‌توانیم اشتغال زایی بیشتری در کشور ایجاد کنیم. برای مهارت آموزی، باید تجهیزات به‌روز شود که شاهدیم در این مرکز تجهیزات به‌روز است.

حسینی نیا با تاکید بر اینکه ۱۳ آموزشگاه نوع یک فنی و حرفه‌ای در کشور داریم که خود می‌توانند استاندارد آموزشی تدوین و محتوا تولید کنند، ابراز داشت: ۱۲ هزار آموزشگاه کشور نیز نوع ۴ و هشت هزار آموزشگاه نوع ۲ هستند.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور ادامه داد: کشورهایی که ابرقدرت هستند توجه ویژه ای روی مهارت آموزی دارند، پس باید به این سمت حرکت کنیم.

وی سپس از راه اندازی نهضت مهارت آموزی در گام دوم انقلاب خبرداد و گفت: همان طوری که در گام اول انقلاب روی نهضت سوادآموزی تاکید داشتیم اکنون نیز نوبت به مهارت آموزی می‌رسد.

حسینی نیا ابراز داشت: مهارت‌های دانش بنیان می‌تواند آینده مشاغل را تضمین کند. در این خصوص باید استارتاپ، اسکیل اپ و اسکِل آپ هرسه باهم پیش روند